Skip Navigation Links

A dunaújvárosi egyesület nyílt versennyel, 81 résztvevõvel nyitotta meg a szezont

2024. január 20. Dunaújváros

Január 20-án a lábtoll-labdázást kedvelõ igazolt és amatõr versenyzõk népesítették be a dunaújvárosi Szent Pantaleimon Általános Iskola. tornatermét. A VII. nyílt versenyen 81 sportolni vágyó fiatalabb és idõsebb játékos vívta meccseit együtt csapatban, egyéni versenyszámban, s többen kipróbálták magukat dekázásban is.

A verseny elsõsorban a városban és környékén élõk számára ad lehetõséget a lábtoll-labdázás kipróbálására, de részt vehet rajta bárki távolabbról érkezve is. Nyílt, mert nem csupán a versenyzõi kör vehet részt benne. A versenyre szabadon nevezhet bárki sportolói múlt, igazolás nélkül is. Nem korcsoportba lehet jelentkezni, hanem gyakorlottsági szintre: kezdõk, középhaladók, haladók. Így együtt játszhat több generáció, sportoló és nem sportoló is.

A legfiatalabb versenyzõk 2016-ban születtek. Nagyon ügyesen játszottak, s ha most még nem is sikerült dobogóra állniuk, kitartó edzéssel, kellõ versenytapasztalattal biztosan eljön annak is az ideje.

Volt olyan család, amelynek minden tagja játszott valamilyen szinten. Õk öten: Bartha Gabriella, Kondor András, valamint a gyerekek, Anett, Kitti és Zalán.

A középhaladóknak már volt több-kevesebb versenytapasztalatuk. A haladó leány és fiú kategóriára nem vállalkoztak sokan, de itt már 21 pontra játszottak szettenként, és egyértelmû volt a játékot nézve gyakorlottságuk.

A csapatversenyek dobogósainak elismerése érem volt. Az egyéni versenyszámban és dekázóbajnokságban a játékosok egy szép kupát is kaptak a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség támogatásának köszönhetõen.