Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2022. : Feb. 26. FEJÉR MEGYEI LÁBTOLL-LABDA DIÁKOLIMPIA®. Dunaújváros

FEJÉR MEGYEI LÁBTOLL-LABDA DIÁKOLIMPIA®

2022. február 26. Dunaújváros

Az elmúlt két tanévben sajnos elmaradt a lábtoll-labda diákolimpia®, így nagyon várt esemény volt február 26-án a Fejér megyei forduló. Örömünkre sokakban megmaradt a lelkesedés a sportág iránt, így 73 versenyzõt köszönthettünk a megnyitón. Többen is neveztek, de voltak, akik önhibájukon kívül nem tudtak megjelenni, megbetegedtek.

Egyelõre még mindig Dunaújváros az a város a megyében, ahol több iskolában is ismert a lábtoll-labda, így az indulók is a helyi intézményekbõl érkeztek:

– Gárdonyi Géza Görögkatolikus Ált. Isk. és AMI (24 versenyzõ)

– Dunaújvárosi Széchenyi István Gimnázium (6 versenyzõ)

– DSZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképzõ Iskola (36 versenyzõ)

– DSZC Rudas Közgazdasági Technikum (3 versenyzõ)

– DSZC Dunaferr Technikum és Szakképzõ Iskola (3 versenyzõ)

– DSZC Lorántffy Zsuzsanna Technikum (1 versenyzõ)

A két legtöbb versenyzõt indító intézményben a testnevelõ tanárnak, Horváth Edina (DSZC Kereskedelmi) és a szakkörvezetõnek, Kohán Árpádné (Gárdonyi Géza Görögkatolikus Általános Iskola) köszönhetõen vált kedveltté a diákok körében a sportág.

Az érmek és oklevelek mellett egy-egy nagyon szép kupát is nyertek az egyéni versenyszámok bajnokai, a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség felajánlásának, Petrás Gábor támogatásának köszönhetõen.

Kohán Árpádné

73 versenyzõ a megnyitón

Fair play díj: Rabi Marcell. A Gárdonyi Kupa Idénynyitó Országos Versenyen a IV. korcsoportos fiúk között õ volt az, aki az eredeti csapatából vállalta, hogy kisegíti a másik dunaújvárosi csapatot, amelyben megbetegedés miatt nem volt meg a szükséges három fõ. Az eredeti csapatával I. helyen végzett volna, a másikkal sajnos nem ért el dobogós helyezést. Fehér Jánossal, a MLTSZ elnökével egyetértésben ezért õt sportszerûségi díjban részesítettük, amit a diákolimpián vehetett át.

A Gárdonyi Géza Görögkatolikus Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola csapata

A DSZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Technikum és Szakképzõ Iskola csapata testnevelõ tanárukkal, Horváth Edinával

A DSZC Rudas Közgazdasági Technikum csapata testnevelõ tanárukkal, Csõgér Sándorral