Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2015. : Hírek 2015. szeptember : Szep.1. Tóth Gábor és Kunics Réka bronzérmével kezdett a magyar csapat. Róma

Tóth Gábor és Kunics Réka bronzérmével kezdett a magyar csapat

2015. szeptember 1. Róma

Rómában megkezdõdött a 8, Lábtoll-labda Világbajnokság. Az elsõ napon a vegyes párosok mérkõztek. A magyar párost a rutinos, 118-szoros válogatott Tóth Gábor (Újszászi VVSE) és az elsõ éves ifjúsági Kunics Réka (Nagykanizsa ZSE) alkotta. A magyar duó az elsõ fordulóban kiemelt volt, a másodikban laza játékkal 21-7, 21-4-re verte a franciákat, az elõdöntõben 21-12, 21-15-re kikapott a vietnamiak párosától. Az elsõ játszmában nagy fölényben voltak a távolkeletiek, a második szettben már bátrabbak voltak Kunicsék, szorosabb is lett az eredmény.  A harmadik helyért a  makaói Wong Weng Man és Tam Chi Kin volt az ellenfél. Az elsõ játszmát 7-1-es vezetéssel kezdték az ázsiaiak.  Innen zárkóztak fel 16-16-ra Tóthék. 20-19-rõl vitathatö játékvezetõi ítélettel nyertek 21-19-re a makóiak,  Kunics szép és hasznos mentéseivel, valamint Tóth kíméletlen talpalásaival a második játszmában 21-17-tel egyenlítettek a magyarok. A döntõ szettben izgalmas játékban 21-18-as gyõzelemmel a magyar párosé lett a bronzérem.10-9, 12-10 volt a magyaroknak, majd 16-14-re vezettek a makaóiak, és amikor már minden veszni látszott Tóth két védhetetlen ollózással egyenlített. Innen már nem volt elveszett labda. Mindent megfogtak, mindent beütöttek. A megzavarodott ellenfél még a harmadik idõkérésért járó büntetõponttal is segítette õket.  Az ifjú tehetség, Kunics Réka élete elsõ világbajnoki harmadik helyezését érte el. Tóth Gábor több mint húsz éves pályafutása ötödik  vb bronzérmét gyûjtötte be.