Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2018. : Ápr. 12. Lábtoll-labda Diákolimpia® V-VI. korcsoport országos döntő. Kistelek

Lábtoll-labda Diákolimpia® V-VI. korcsoport országos döntõ

Kistelek, 2018. április 12.

29 iskola 128 versenyzõje lépett pályára április 12-én a Csongrád megyei Kisteleken a Lábtoll-labda Diákolimpia® V-VI. korcsoportos országos döntõjén. A megnyitóra felsorakozott versenyzõket Vágó Tibor fõrendezõ, a Pusztaszeri Ifjúsági és Szabadidõsport Egyesület elnöke és Fehér János, a Magyar Lábtoll-labda Szövetség ügyvezetõ elnöke köszöntötte, majd Darabos Gábor, Kistelek alpolgármestere megnyitotta a versenyt.

A hat pályán zajló versenyen izgalmas és színvonalas mérkõzéseket vívtak a résztvevõk. A VI. korcsoportosoktól látványos, felnõtt színtû játékot láthattunk.

Legeredményesebben a szolnoki Varga Katalin Gimnázium tanulói szerepeltek. Farkas Lilla, Kenyeres Bernadett, Vachal Krisztina összeállításban nyerték a VI. korcsoport leány csapatot, Vachal Krisztina az V. korcsoport, Farkas Lilla pedig a VI. korcsoport egyéniben végzett az elsõ helyen. Két bajnoki címet nyert a Szolnoki Mûszaki Szakképzési Centrum Petõfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája. A Farkas Balázs, Kanalas Márió, Kanalas Renátó, Sárkány Zsolt, Vonnák Dezsõ öszeállítású VI. korcsoportos csapatuk és a VI. korcsoport egyéniben Kanalas Renátó állhatott a dobogó tetején.

Egy-egy bajnoki címet nyert a Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thury György Szakképzõ Iskolája (V. korcsoport leány csapat: Könyv Cintia, Rigla Bianka, Orsós Krisztina), a szolnoki Verseghy Ferenc Gimnázium (V. korcsoport fiú csapat: Keresztfalvi Krisztián, Kordács Bálint, Kovács Márton, Tarjányi Mózes) és a szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Szakképzõ Iskola (V. korcsoport fiú egyéni: Simon Márk).

Elsõ alkalommal indult Szabolcs-Szatmár megyei iskola a diákolimpián®. A Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium versenyzõi lelkes játékkal mutatkoztak be.

V. korcsoport

Fiú csapat (5): 1. Keresztfalvi Krisztián, Kordács Bálint, Kovács Márton, Tarjányi Mózes (Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok), 2. Pácsa Zoltán, Tóth Tamás, Túri Zsolt, Varga Dávid           (Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája), döntõ: 15-8, 14-16, 15-6, 3. Horváth József, Lázár Barna, Simon Márk, Szabó Kornél (Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium Szeged)

Fiú egyéni (29): 1. Simon Márk (Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium Szeged), 2. Kovács Márton (Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok), döntõ: 15-12, 6-15, 15-13, 3. Kanalas Márió (Szolnoki Mûszaki SZC Petõfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája) és Babos Roland (Szegedi SZC Gábor Dénes Szakgimnázuma)

Leány csapat (6): 1. Könyv Cintia, Rigla Bianka, Orsós Krisztina (Nagykanizsai SZC Thúry György Szakképzõ Iskolája), 2. Kanász Zsófia, Kovács Fanni, Kovács Lili, Németh Edit Vivien (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), döntõ: 15-6, 15-5, 3. Mohácsi Ramóna, Suki Vivien, Tóth Kitti (Szolnoki Mûszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász)

Leány egyéni (22): 1. Vachal Krisztina (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), 2. Németh Barbara (Szolnoki Széchenyi István Gimnázium), döntõ: 15-12, 16-14, 3. Szaszkó Dorka (Szolnoki Széchenyi István Gimnázium) és Ézsiás Zsófia (Budapesti MSZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvû Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakgimnáziuma)

VI. korcsoport

Fiú csapat (15): 1. Farkas Balázs, Kanalas Renátó, Kanalas Márió, Sárkány Zsolt, Vonnák Dezsõ        (Szolnoki Mûszaki SZC Petõfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája), 2. Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán (Szolnoki Mûszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász), döntõ: 13-15, 15-13, 15-13, 3. Dániel Márk, Molnár Dániel, Molnár Gergõ (Varga Katalin Gimnázium Szolnok)

Fiú egyéni (27): 1. Kanalas Renátó (Szolnoki Mûszaki SZC Petõfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája), 2. Kökény Zoltán (Szolnoki Mûszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász), döntõ: 10-15, 16-14, 15-8, 3. Farkas Balázs (Szolnoki Mûszaki SZC Petõfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája) és Molnár Gergõ (Varga Katalin Gimnázium Szolnok)

Leány csapat (10): 1. Farkas Lilla, Kenyeres Bernadett, Vachal Krisztina (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), 2. Lakatos Daniella, Németh Barbara, Szaszkó Dorka (Szolnoki Széchenyi István Gimnázium), döntõ: 15-9, 15-10, 3. Bognár Tamara, Kovács Brigitta, Kovács Evelin (Szolnoki Mûszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma)

Leány egyéni (16): 1.   Farkas Lilla (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), Túri Noémi (Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma), döntõ: 15-3, 18-16, 3. Szigedi Hanna (József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor) és Ézsiás Fanni (Budapesti Gazdasági SZC Szent István Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma)

A Lábtoll-labda Diákolimpia® V-VI. korcsoport országos döntõjén résztvevõ iskolák

Kistelek, 2018. április 12.

Bács-Kiskun megye

Kecskeméti Bolyai János Gimnázium

Kecskeméti SZC Kada Elek Közgazdasági Szakgimnáziuma

Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Budapest

Budapesti Gazdasági SZC Szent István Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma

Budapesti Mûszaki SZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvû Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakgimnáziuma

Csongrád megye

Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium Szeged

Szegedi SZC Gábor Dénes Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Szegedi Tömörkény István Gimnázium és Mûvészeti Szakközépiskola

Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium

Szegedi SZC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Szegedi SZC Krúdy Gyula Kereskedelmi, Vendéglátóipari és Turisztikai Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Szegedi SZC Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma

Fejér megye

Dunaújvárosi SZC Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolája és Szakiskolája

Jász-Nagykun-Szolnok megye

Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok

Szolnoki Mûszaki SZC Petõfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

Szolnoki Mûszaki SZC Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász

Szolnoki Mûszaki SZC Jendrassik György Gépipari Szakgimnáziuma

Varga Katalin Gimnázium Szolnok

Szolnoki Széchenyi István Gimnázium

Szolnoki Mûszaki SZC Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma

Pest megye

József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor

Ceglédi Szakképzési Centrum Unghváry László Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakközépiskolája és Szakiskolája

Szabolcs-Szatmár megye

Kisvárdai Bessenyei György Gimnázium és Kollégium

Zala megye

Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa

Nagykanizsai SZC Thúry György Szakképzõ Iskolája

Dr. Mezõ Ferenc Gimnázium Nagykanizsa

Nagykanizsai SZC Zsigmondy Vilmos Szakképzõ Iskolája

Keszthelyi Vajda János Gimnázium

Nagykanizsai SZC Cserháti Sándor Szakképzõ Iskolája és Kollégiuma

Éremtáblázat

Az iskola neve

arany

ezüst

bronz

össz.

Varga Katalin Gimnázium Szolnok

3

-

2

5

Szolnoki Mûszaki Szakképzési Centrum Petõfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

2

-

2

4

Verseghy Ferenc Gimnázium Szolnok

1

1

-

2

Kiss Ferenc Erdészeti Szakképzõ Iskola Szeged

1

-

1

2

Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thury György Szakképzõ Iskolája

1

-

-

1

Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa

-

1

-

1

Szolnoki Mûszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász

-

2

1

3

Szolnoki Széchenyi István Gimnázium

-

2

1

3

Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

-

1

-

1

Szegedi Szakképzési Centrum Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma

-

1

-

1

Szolnoki Mûszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma

-

-

1

1

Szegedi Szakképzési Centrum Gábor Dénes Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

-

-

1

1

Budapesti Gazdasági SZC Szent István Közgazdasági Szakgimnáziuma és Kollégiuma

 

 

1

1

Budapesti MSZC Petrik Lajos Két Tanítási Nyelvû Vegyipari, Környezetvédelmi és Informatikai Szakgimnáziuma

 

 

1

1

József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor

 

 

1

1

Összesen

8

8

12

28

A megnyitóra felsorakozott csapatok

Vágó Tibor köszöntötte a megjelenteket

Vágó Tibor, Darabos Gábor, Kistelek alpolgármestere és Fehér János

Szeged Radnóti és Kecskemét Kada csapatai

Nagykanizsa Batthyány, Nagykanizsa Mezõ, Dunaújváros Kereskedelmi és Szeged Radnóti versenyzõi

Kecskemét Bolyai, Nagykanizsa Thúry, Nagykanizsa Mezõ és Nagykanizsa Batthyány lábtoll-labdázói a megnyitón

Szeged Erdészeti, Keszthely Vajda, Budapest Petrik, Kecskemét Kandó, Nagykanizsa Cserháti, Nagykanizsa Zsigmondy, Kecskemét Bolyai csapatai a megnyitón

Szolnok Verseghy, Szolnok Varga, Szolnok Pálfy, Újszász Rózsa, Szolnok Széchenyi, Szolnok ÉPFA és Újszász Rózsa csapatai

Szolnok Jendrassik, Újszász Rózsa és Kisvárda Bessenyei lábtoll-labdázói

Fehér János ismertette a verseny szabályait

Darabos Gábor alpolgármester nyitotta meg a versenyt

Köszönet Vágó Tibor munkájáért

Újszász Rózsa - Kecskemét Kandó

Nagykanizsa Batthyány - Dunaújváros Kereskedelmi mérkõzés

A monori József Attila Gimnázium csapata

Szolnok ÉPFA támadás

Molnár Dániel (Szolnok Varga)

A szolnoki Verseghy Ferenc Gimnázium bajnokcsapata

Szolnok Jendrassik - Kecskemét Kada

Vágó Tibor rövid bemutatót rögtönzött

Szolnok ÉPFA - Újszász Rózsa VI. korcsoport fiú döntõ

Szolnok Varga - Szolnok Széchenyi VI. korcsoport leány döntõ

V. korcsoport leány csapat: 2. Nagykanizsa Batthyány, 1. Nagykanizsa Thúry, 3. Újszász Rózsa

V. korcsoport fiú csapat: 2. Kecskemét Kandó, 1. Szolnok Verseghy, 3. Szeged Kiss Ferenc

Az érmeket Veres Pál adta át

VI. korcsoport leány csapat: 2. Szolnok Széchenyi, 1. Szolnok Varga, 3. Szolnok Pálfy

VI. korcsoport fiú csapat: 2. Újszász Rózsa, 1. Szolnok ÉPFA, 3. Szolnok Varga

A szegedi Radnóti csapata

A dunaújvárosi Kereskedelmi csapata

VI. korcsoport leány egyéni: 2. Túri Noémi (Szeged Vasvári), 1. Farkas Lilla (Szolnok Varga), 3. Szigedi Hanna (Monor József Attila) és Ézsiás Fanni (Budapest Szent István)

V. korcsoport leány egyéni: 2. Németh Barbara (Szolnok Széchenyi), 1. Vachal Krisztina (Szolnok Varga), 3. Szaszkó Dorka (Szolnok Széchenyi) és Ézsiás Zsófia (Budapest Petrik)

Simon Márk (Szeged Kiss Ferenc Erdészeti) - Kovács Márton (Szolnok Verseghy) elõdöntõ

V. korcsoport fiú egyéni: 2. Kovács Márton (Szolnok Verseghy), 1. Simon Márk (Szeged Kiss Ferenc), 3. Kanalas Márió (Szolnok ÉPFA) és Babos Roland (Szeged Gábor Dénes)

VI. korcsoport fiú egyéni: 2. Kökény Zoltán (Újszász Rózsa), 1. Kanalas Renátó (Szolnok ÉPFA), 3. Farkas Balázs (Szolnok ÉPFA) és Molnár Gergõ (Szolnok ÉPFA), 5. Csépány Erik (Újszász Rózsa)

Sok érem talált gazdára

Fotó: Berkó Sándor