Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2010. : Hírek 2010. Április : Ápr.5. Borjádi győzelem a French Openen. Canteleu

Borjádi gyõzelem a French Openen

2010. Április 5. Canteleu

Eredmények ...

Négy ország – Finnország, Franciaország (a francia csapatokban görög és vietnami versenyzõk is játszottak), Magyarország, Németország – tíz csapata (38 versenyzõ) vett részt a normandiai Canteleuban április 3-tól 5-ig megrendezett 2. French Openen. Magyarországot a címvédõ Borjád SE és a borjádiakkal kiegészített tavalyi második helyezett Újszászi VVSE képviselte. A teniszbõl ismert Davis Kupa rendszerben mérkõztek egymással a csapatok. Az összecsapásokon páros, egyéni, hármas, páros, egyéni volt a mérkõzések sorrendje. Egy játékos három mérkõzésen játszhatott.

A fárasztó torna két ötös csoportban rangsoroló mérkõzésekkel kezdõdött, amelyek során Borjád 4-1-re verte a francia válogatottat és a német TV Lipperode együttesét, 5-0-ra nyert a Paris Plumfoot 1 és a Celtic Nam Paris ellen, és csoport elsõként jutott az elõdöntõbe.

Az Újszász-Borjád vegyes csapat szoros mérkõzésen 3-2-re kikapott a finnektõl, 5-0-ra nyert a Paris Plumfoot 2 ellen, majd 4-1-re vesztett a legjobb német játékosokból álló FFC Hagen ellen. Az utolsó csoportmérkõzésen a helyi China Elite Jianzi de Canteleu 3-2-es legyõzésével harmadik helyen fejezte be a selejtezõket.

0 gyõzelem

Az elõdöntõben Borjád 4-1-re nyert Finnország csapata ellen. A másik ágon az FFC Hagen 5-0-ra verte Franciaországot.

A döntõben Borjád SE – FFC Hagen 4-1
Himmer János, Kleics Dávid – Michel Kowallik, David Zentarra 21-13, 21-8
Kleics Dávid – David Zentarra 21-9, 21-15
Himmer János, Kleics Dávid, Nyisztor Zoltán – Michel Kowallik, Sven Walter, David Zentarra 21-18, 21-10
A három gyõzelem után már csak egy játszmás mérkõzéseket kellett játszani.

Farkas Martina, Nyisztor Zoltán – Marvin Litwak, Thomas Kuroczkin 21-19
Himmer János – Sven Walter 10-21

A jó formában lévõ, nagy kedvvel játszó borjádiak látványos játékkal fölényes gyõzelmet arattak az FFC Hagen fölött, és második alkalommal nyerték a meg a French Opent. A harmadik helyet Franciaország szerezte meg a Finnország elleni 3-2-es gyõzelemmel. Az újszásziak az 5-8. helyért mérkõztek és a végén az ötödik helyen végeztek. 5-0-ra legyõzték a Paris Plumfoot 1-et, majd szoros mérkõzésen 3-2-re a TV Lipperodét.

Újszászi VVSE-Borjád SE – TV Lipperode 3-2
Mayer Norbert, Orbán Tibor – Marius Stupp, Tobias Tochtrop 16-21, 8-21
Tóth Gábor – Eva Graefenstein 21-13, 21-16
Fehér János, Orbán Tibor, Tóth Gábor – Eva Graefenstein, Marius Stupp, Tobias Tochtrop 21-14, 23-25, 21-17
Fehér János, Tóth Gábor – Eva Graefenstein, Leonard Lukas 21-10, 21-12
Mayer Norbert – Leonard Lukas 6-21, 10-21

A jól szervezett, jó hangulatú tornán jól együttmûködtek a különbözõ országok játékosai. A francia konyhát megismertetõ közös vacsorák, a közös zenehallgatás és az esti focizás is segítette a barátkozást. A magyar csapat egy kellemes tengerparti kirándulással ismerkedett Franciaországgal.