Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2013. : Hírek 2013. december : Dec.30. Háromlabda verseny. Újszász

Háromlabda verseny

2013. december 30. Újszász

Az Újszászi VVSE lábtoll-labda szakosztálya év végi levezetésként hatodik alkalommal rendezte meg az asztaliteniszezésbõl, tollaslabdázásból és lábtoll-labdázásból álló háromlabda versenyét, amelyen részvételi csúcs született. Harminchatan – 22 férfi és 14 nõ – neveztek. A résztvevõk három korcsoportban kétvereséges rendszerben, mindhárom sportágban 21 pontos szetteket játszottak. Az nyert, aki a három sportágban több pontot gyûjtött. Az elsõ két sportágban az ügyes ütõforgatók jelentõs elõnyt szerezhettek, amit a lábtoll-labda specialistáknak nem mindig sikerült behozni. A gyermek leány kategóriában az Ézsiás testvérek döntõztek. A döntõben Fanni mindhárom sportágban jobb volt Zsófiánál. 21-9, 21-, 14, 21-13, 3. Turza Beatrix, 4. Bolyós Liliána, 5. Barta Karolina. A serdülõ és ifjúsági korcsoport versenyét a tápióbicskei Lõrincz Bettina nyerte. A döntõben Farkas Lillánál bizonyult jobbnak. (asztalitenisz 21-9, tollaslabda 15-21, lábtoll-labda 21-13), 3. Fehér Valéria, 4. Csák Vivien, (a harmadik helyért 21-18, 21-18, 21-16), 5. Hornyák Erzsébet, 6. Hegedûs Emese, 7. Kenyeres Lívia, 8. Molnár Bianka, 9. Váradi Krisztina. A gyermek fiú kategória gyõztese Suki József. 2. Becskereki László, döntõ: 9-21, 21-20, 10-21, 3. Molnár Gergõ, 4. Molnár Dániel, 5. Kovács Márton. A serdülõ fiú korosztály versenyét Kanalas Renátó nyerte. A döntõben Zele Richárddal vívott nagy csatát. A asztaliteniszt 21-18-ra Zele Richárd nyerte, a tollaslabdában Kanálas Renátó 21-16-tal fordított, majd a lábtoll-labdában 21-20-ra nyert, így 60-57-es összesítéssel õ lett a bajnok. 3. Kanálos II. Róbert, 4. Kovács Gergõ, 5. Seres Zsolt, 6. Bolyós József, 7. Farkas Balázs. A tízfõs férfi mezõnyben a tavalyi bajnok Tóth Gábor meglepetésre nem jutott a döntõbe. Az elõdöntõben Szûcs Gergely a 21-8-ra nyert asztalitenisszel és a 21-16-ra nyert tollaslabdával behozhatatlan elõnyre tett szert. A lábtoll-labdázásban Tóth Gábor próbálkozott, de a 21-7-es gyõzelem kevés volt. A döntõben Herczeg Gábor lelépte Szûcsöt. 21-12, 21-9, 21-1, 3. Tóth Gábor, 4. Tóth Gergõ, 5. Fehér János, 6. Harsányi Zoltán, 7. Petõ Tibor, 8. Csák Dávid, 9. Kanálos Júlió, 10. Molnár Kristóf.

Az eddigi háromlabda versenyeken Tóth Gábor négyszer, Herczeg Gábor kétszer gyõzött.

Tóth Gergõ és Herczeg Gábor

Kanálos Júlió és Csák Dávid

Kenyeres Lívia

Barta Karolina és Turza Beatrix

Elõdöntõk

A gyermek fiú eredményhirdetés: 2. Becskereki László, 1. Suki József, 3. Molnár Gergõ, 4. Molnár Dániel, 5. Kovács Márton

A gyermek leány eredményhirdetés: 2. Ézsiás Zsófia, 1. Ézsiás Fanni, 3. Bolyós Lili és Turza Beatrix, 5. Barta Karolina

A Herczeg Gábor - Szûcs Gergely döntõ

A serdülõ fiú eredményhirdetés: 2. Zele Richárd, 1. Kanalas Renátó, 3. Kanálos Róbert, 4. Kovács Gergõ, 5. Seres Zsolt, 6. Bolyós József

Felnõttek: 2. Szûcs Gergely, 1. Herczeg Gábor, 3. Tóth Gábor, 4. Tóth Gergõ, 5. Fehér János, 6. Harsányi Zoltán

Serdülõ leány: 2. Farkas Lilla, 1. Lõrincz Bettina (Tápióbicske), 3. Fehér Valéria, 4. Csák Vivien, 6. Hegedûs Emese, 8. Molnár Bianka

Fotó: Fehér János