Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2017. : Ápr.12. Lábtoll-labda Diákolimpia V-VI. korcsoport országos döntő. Kistelek

Lábtoll-labda Diákolimpia® V-VI. korcsoport országos döntõ

2017. április 12. Kistelek

34 iskola 121 versenyzõje lépett pályára április 12-én a Csongrád megyei Kisteleken a Lábtoll-labda Diákolimpia® V-VI.  korcsoportos országos döntõjében.

A felsorakozott versenyzõket Fehér János, a Magyar Lábtoll-labda Szövetség ügyvezetõ elnöke és Darabos Gábor, Kistelek város alpolgármestere köszöntötte, majd a Magyar Diáksport Szövetséget képviselõ Dulka-Tóth Krisztina megnyitotta a versenyt.

A kisteleki Pro-Art Táncstúdió mûsorát Vágó Tibor, a verseny fõrendezõje konferálta be, majd a stúdió négy versenytáncosa látványos bemutatóval kedveskedett a lábtoll-labdázóknak, és a vállalkozó kedvûek részére táncos bemelegítést is rögtönöztek.

A hat pályán zajló mérkõzéseken sok új versenyzõ játszott. Elsõ alkalommal vettek részt a diákolimpia® országos döntõjén a dunaújvárosi, a kecskeméti és a kiskunfélegyházi középiskolák. Szegedrõl tíz szegedi középiskola nevezett, amelyekbõl a pusztaszeriek jó szervezõmunkájának eredményeként öt most kapcsolódott be a lábtoll-labdázásba.

Tizennégy tanintézmény versenyzõi nyertek érmet. A bajnoki címeken hat iskola osztozott. Legeredményesebben – két bajnoki címmel és két ezüstéremmel – a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium versenyzõi szerepeltek. Legjobbjuk, Kunics Réka nyerte a VI. korcsoport leány egyénit, és csapatát is gyõzelemhez segítette. Hasonló eredményt ért el az V. korcsoportban Suki József, az újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola tanulója is, aki látványos játékkal nyerte az egyénit, és nagy csatakiáltások közepette csapatát is gyõzelemre vezette. A további versenyszámokban monori, nagykanizsai és szolnoki gyõzelmek születtek.

Magyarósi Szilárd (Szent Bazil Oktatási Központ) révén megszületett a diákolimpiák történetének elsõ Hajdú-Bihar megyei érme.

Eredmények

V. korcsoport

Fiú csapat (11): 1. Kanalas Márió, Kanálos Armand Herold, Suki József (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 2. Domján Dávid, Kovács Marcell, Tolnai Gergely (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), döntõ: 15-12, 15-12, 3. Büki Bálint, Cziczeli Kornél, Orsós Dávid (Thury György Szakképzõ Iskola Nagykanizsa)

Fiú egyéni (23): 1. Suki József (Vörösmarty Mihály Általános Iskola Újszász), 2. Molnár Gergõ (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), döntõ: 15-12, 15-6, 3. Babos Roland (Gábor Dénes Szakközépiskola Szeged) és Simon Márk (Kiss Ferenc Erdészeti Szakképzõ Iskola Szeged)

Leány csapat (7): 1. Gál Nóra, Kiss Virág, Szigedi Hanna (József Attila Gimnázium Monor), 2. Balogh Noémi, Bolyós Liliána, Turza Beatrix (Rózsa Imre Középiskola Újszász), döntõ: 15-13, 9-15, 15-9, 3. Barta Karolina, Czétényi Klaudia, Szabados Kata (Rózsa Imre Középiskola Újszász)

Leány egyéni (22): 1. Vachal Krisztina (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), 2. Tukszár Zsófia (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), döntõ: 15-10, 15-9, 3. Kovács Brigitta és Kovács Evelin (mindkettõ Pálfy-Vízügyi Szakgimnázium Szolnok)

V. korcsoport

Fiú csapat (9): 1. Farkas Balázs, Kanalas Renátó, Kanálos Róbert, Tamás Patrik (Építészeti és Faipari Szakközépiskola Szolnok), 2. Fülöp Krisztián, Horváth Gergõ Tamás, Horváth Márk, Kozó Bence (Cserháti Sándor Szakképzõ Iskola Nagykanizsa), döntõ: 18-16, 15-11, 3. Becskereki László, Csépány Erik, Kökény Zoltán (Rózsa Imre Középiskola Újszász)

Fiú egyéni (13): 1. Horváth Gergõ (Cserháti Sándor Szakképzõ Iskola Nagykanizsa), 2. Kanalas Renátó (Építészeti és Faipari Szakközépiskola Szolnok), döntõ: 14-16, 15-11, 15-11, 3. Magyarósi Szilárd (Szent Bazil Oktatási Központ Hajdúdorog) és Bolyós József (Baross Gábor Gépipari Szakközépiskola Szolnok)

Leány csapat (6): 1. Bársony Letícia, Kanász Zsófia, Kunics Réka, Tukszár Zsófia (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), 2. Csák Vivien, Hornyák Erzsébet, Kenyeres Lívia, Lõrincz Bettina (Rózsa Imre Középiskola Újszász), döntõ: 15-10, 15-13, 3. Fehér Valéria, Kovács Brigitta, Kovács Evelin, Szacskó Ágota (Pálfy-Vízügyi Szakgimnázium Szolnok)

Leány egyéni (13): 1. Kunics Réka (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa), 2. Farkas Lilla (Varga Katalin Gimnázium Szolnok), döntõ: 15-3, 15-12, 3. Lõrincz Bettina (Rózsa Imre Középiskola Újszász) és Túri Noémi (Vasvári Pál Szakgimnázium Szeged)

Éremtáblázat

Az iskola neve

arany

ezüst

bronz

össz.

Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa

2

2

-

4

Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola

2

-

-

2

Varga Katalin Gimnázium Szolnok

1

2

-

3

Szolnoki Mûszaki Szakképzési Centrum Petõfi Sándor Építészeti és Faipari Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

1

1

-

2

Nagykanizsai Szakképzési Centrum Cserháti Sándor Szakképzõ Iskolája és Kollégiuma

1

1

-

2

József Attila Gimnázium és Közgazdasági Szakgimnázium Monor

1

-

-

1

Szolnoki Mûszaki Szakképzési Centrum Rózsa Imre Középiskolája és Kollégiuma Újszász

-

2

3

5

Szolnoki Mûszaki Szakképzési Centrum Pálfy-Vízügyi Szakgimnáziuma

-

-

3

3

Kiss Ferenc Erdészeti Szakképzõ Iskola Szeged

-

-

1

1

Nagykanizsai Szakképzési Centrum Thury György Szakképzõ Iskolája

-

-

1

1

Szegedi Szakképzési Centrum Gábor Dénes Mûszaki és Környezetvédelmi Szakközépiskolája és Szakiskolája

-

-

1

1

Szegedi Szakképzési Centrum Vasvári Pál Gazdasági és Informatikai Szakgimnáziuma

-

-

1

1

Szent Bazil Görög Katolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és Kollégium Hajdúdorog

-

-

1

1

Szolnoki Mûszaki Szakképzési Centrum Baross Gábor Gépipari, Közlekedési Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

-

-

1

1

Összesen

8

8

12

28

Bemelegítés

A hajdúdorogi Szent Bazil Oktatási Központ csapata

A szolnoki Baross Gábor Szakközépiskola lábtoll-labdázói

Az Újszászi Vörösmarty Mihály Általános Iskola csapata

A szolnoki Széchenyi István Gimnázium csapata

Fehér János köszöntötte az országos döntõ résztvevõit

A megnyitóra 34 iskola 121 versenyzõje sorakozott fel

Nagykanizsai és szegedi versenyzõk

Fehér János (Magyar Lábtoll-labda Szövetség), Dulka-Tóth Krisztina (Magyar Diáksport Szövetség), Darabos Gábor, Kistelek alpolgármestere és Vágó Tibor, a verseny fõrendezõje (Pusztaszer PISZE SE)

Játékra készen

Az újszászi Rózsa Imre Középiskola lábtoll-labdázói

A szolnoki Pálfy-Vízügyi csapata

A szolnoki Építészet és Faipari csapata

A szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Szakiskola lábtoll-labdázói

A dunaújvárosi Kereskedelmi és Vendéglátóipari csapata

Pigler Lilla és Vörös Angelika (Szegedi Szakképzési Centrum Krúdy Gyula Szakképzõ Iskolája)

Godó László és Harasztos Róbert (Szegedi Szakképzési Centrum Móravárosi Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája)

A szegedi Gábor Dénes Szakközépiskola lábtoll-labdázói

A szolnoki Jendrassik György Szakközépiskola versenyzõi

A szegedi Tömörkény Gimnázium lábtoll-labdázói

Székesi Arnold (Szegedi SzC Csonka János Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája)

A kiskunfélegyházi Constantinum csapata

A kecskeméti Bolyai János Gimnázium versenyzõi

A monori József  Attila Gimnázium csapata

A nagykátai Damjanich János Gimnázium csapata

Hoff Andrea, Vass Noémi, Lázár Daniella (Szegedi Szakképzési Centrum Kossuth Zsuzsanna Szakképzõ Iskolája)

A kecskeméti Kandó Kálmán Szakközépiskola lábtoll-labdázói

Túri Noémi (Vasvári Pál Szakközépiskola Szeged)

Szabó Luca (Radnóti Miklós Kísérleti Gimnázium Szeged)

Varga Gabriella (Körösy József Szakközépiskola Szeged)

Juhász Gábor, Mucsi Balázs, Biró Denis (Árpád Fejedelem Katolikus Gimnázium és Szakközépiskola, Kistelek

Táncbemutató

A kisteleki Pro-Art Táncstúdió versenyzõi

A nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium leány csapata

A nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium fiú csapata

A nagykanizsai Cserháti Szakképzõ Iskola csapata

Tolnai Gergely (Batthyány Lajos Gimnázium Nagykanizsa)

A nagykanizsai Thury György Szakképzõ Iskola versenyzõi

A nagykanizsai Zsigmondy Vilmos Szakképzõ Iskola versenyzõi

A nagykanizsai Dr. Mezõ Ferenc Gimnázium versenyzõi

Táncos bemelegítés

Mozgás latin zenére

A szolnoki Varga Katalin Gimnázium lábtoll-labdázói

A szolnoki Verseghy Ferenc Gimnázium csapata

Dulka-Tóth Krisztina és Fehér János

Kökény Zoltán (Újszász Rózsa) talpalása a nyitómérkõzésen

Árvai Milán (Liska József Szakközépiskola Jászberény)

Hat pályán zajlottak a mérkõzések

Suki József (Újszász Vörösmarty) látványos ollózása

Tömegjelenet a hálónál

Farkas Balázs (Szolnok ÉPFA) talpalása

Hornyák Erzsébet (Újszász Rózsa)

Farkas Balázs (Szolnok ÉPFA) bravúros talpalása a döntõben. Szemben vele Fülöp Krisztián (Nagykanizsa Cserháti)

Kanalas Renátó (Szolnok ÉPFA)

V. korcsoport fiú csapat: 2. Nagykanizsa Batthyány Lajos Gimnázium, 1. Újszászi Vörösmarty Általános Iskola, 3. Nagykanizsa Thury György Szakképzõ Iskola

VI. korcsoport fiú csapat: 2. Nagykanizsa Cserháti Szakképzõ Iskola, 1. Szolnok Építészeti és Faipari  Szakközépiskola, 3. Újszász Rózsa Imre Középiskola

V. korcsoport leány csapat: 2. Újszász Rózsa Imre Középiskola, 1. Monor József Attila Gimnázium, 3. Újszász Rózsa Imre Középiskola

VI. korcsoport leány csapat: 2. Újszász Rózsa Imre Középiskola, 1. Nagykanizsa Batthyány Lajos Gimnázium, 3. Szolnok Pálfy-Vízügyi Szakgimnázium

Egyéni mérkõzések

Hajdú-Bihar megye elsõ érmese: Magyarósi Szilárd (Szent Bazil Oktatási Központ Hajdúdorog)

V. korcsoport fiú egyéni: 2. Molnár Gergõ (Szolnok Varga), 1. Suki József (Újszász Vörösmarty), 3. Babos Roland (Szeged Gábor Dénes) és Simon Márk (Szeged Kiss Ferenc), 5. Csabai Gábor (Szolnok Baross), 6. Obsuszt Máté (Szolnok Széchenyi), 7. Székesi Arnold (Szeged Csonka János), 8. Buda Levente (Nagykanizsa Zsigmondy)

VI. korcsoport fiú egyéni: a díjátadó Veres Pál, 1. Horváth Gergõ (Nagykanizsa Cserháti), 3. Bolyós József (Szolnok Baross), 5. Bábosik Ádám (Szolnok Pálfy)

Kunics Réka (Nagykanizsa Batthyány)

Farkas Lilla (Szolnok Varga) talpalása a döntõben

V. korcsoport leány egyéni: 2. Tukszár Zsófia (Nagykanizsa Batthyány), 1. Vachal Krisztina (Szolnok Varga), 3. Kovács Evelin és Kovács Brigitta (mindkettõ Szolnok Pálfy), 5. Balogh Noémi (Újszász Rózsa), 6. Lakatos Daniella (Szolnok Széchenyi), 7. Müller Petra (Nagykanizsa Dr. Mezõ)

VI. korcsoport leány egyéni: 2. Farkas Lilla (Szolnok Varga), 1. Kunics Réka (Nagykanizsa Batthyány), 6. Csák Vivien, 7. Hornyák Erzsébet, 8. Kenyeres Lívia (mind három Újszász Rózsa)

Fotó: Fehér János, Kovács Brigitta és Tóth Gábor