Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2015. : Hírek 2015. augusztus : Aug.1. Futó lábtoll-labdázók. Tata

Futó lábtoll-labdázók

2015. augusztus 1. Tata

Augusztus 1-jén harminckettedszer rendezték meg Tata legnagyobb sportrendezvényét, a XXXII. Vértes Volán Minimaratont. Az 1984 óta minden évben megrendezett rangos nemzetközi utcai futóverseny útvonala Tata legszebb részein – az Öreg-tó és a Cseke-tó partján, a vár körül és az Angolparkban – vezetett. A versenyzõk sportolás közben gyönyörködhettek a természeti és az épített környezet szépségeiben. A pálya teljes szakaszán örülhettek a lelkes közönség tapsolásának, biztatásának.

Az idõjárás szokatlan módon futásra kiválóan alkalmas volt. Nem volt harminc fok feletti hõség, az erdei utakon pedig kellemesen hûvös volt. A táv is eltért a szokásostól. A Kossuth tér felújítása miatt csak 12.5 kilométert kellett futni a 14 kilométer helyett. Így aztán sokan a bûvös egy órán belül teljesítették a távot.

Mint eddig mindig, a 32. Tatai Minimarathonon is indultak újszásziak. A 14 fõs csapatból 10-en lábtoll-labdázók, akik a futásra lábtoll-labdázással is melegítettek. Közülük Fehér János harminckettedik alkalommal indult. A tatabányai dr. Répássy Györggyel õk a csúcstartók. Õk azok, akik eddig mindig futottak. A lábtoll-labdázók közül a szintén rutinos futónak számító ifj. Fehér János érte el a legjobb eredményt, 100.-ként 54:32-es idõvel ért célba. Bátran és jól futottak az újoncok. Az újszászi Mihályi Richárd és a tápióbicskei Nagy Andrea elsõ tatai futásukon jó eredményt értek el. A korcsoportos értékelésben a 16-17 évesek között Farkas Lilla bronzérmesként állhatott a dobogón. Az eredményhirdetést követõ sorsoláson Bakos Dánielnek kedvezett a szerencse. A tatai kirándulás az Öreg-tóban esti fürdõzéssel fejezõdött be.