Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2017. : Hírek 2017. július : Júl.24. Második nap. Hongkong

Két negyedik hely a második napon

2017. július 24. Hongkong

Az egyénikkel folytatódtak a hongkongi 9. Lábtoll-labda világbajnokság küzdelmei.

A férfiaknál az elõzõ VB bronzérmese Herczeg Gábor (Újszászi VVSE) két évvel korábbi eredménye megismétlésre készült. A nõknél a magyar válogatott legfiatalabb tagja, a 15 éves Vachal Krisztina (Újszászi VVSE) igyekezett az ázsiaiak között minél jobb eredményt elérni.

A várakozásnak csak részben sikerült megfelelni. A selejtezõkbõl Vachal Krisztina két szép gyõzelemmel csoport másodikként ment tovább - Zhang Xin Ning (Tajvan) 21-10, 21-10, Lo Wai Ming (Hongkong) 21-12, 21-17. Pham Thi To Nguyen (Vietnám) 4-21, 12-21. A négy közé jutásért kiújult sérülése ellenére háromjátszmás mérkõzésen verte a német Silke Weustermann-t. Az elõdöntõben nem volt esélye a kínai Li Siwen ellen. A harmadik helyért a 2007-es makaói világbajnokkal Wong Weng Man-nal mérkõzött, aki 21-13, 21-15 gyõzelmével harmadik lett. Krisztina negyedik helyezése dicséretes teljesítmény.

Herczeg Gábor jól kezdett a selejtezõkben. Négy  gyõzelemmel és egy vereséggel csoport másodikként került a kieséses táblára.

Eredményei:

Tam Chi Kin (Makaó): 21-15, 21-14.
Wen Chen Hung (Tajvan): 21-8, 21-12.
Luca Muzzioli (Olaszország): 21-6, 21-1.
Mohanraj Mettupallauam Nandagopal (India): 21-3, 21-6.
Ho Phuoc Sang (Vietnám): 7-21, 15-21.

A késõbbi világbajnok elleni második játszma egészen jól sikerült.

A négy közé jutásért a német Torben Nass, - aki jelenleg az Európa-bajnoki címvédõ - nyerte az elsõ játszmát. A másodikban Herczeg nagy csatában egyenlített (20-22, 21-13, 21-17).A harmadik már magabiztosan az övé lett. Az elõdöntõben a kínai Yutian Mai –al, ahogyan a bronzmeccsen a nagy formában játszó közönség tapsolása, dobogása, üdvrivalgása által támogatott hazai versenyzõvel Or Kwon Ho Kevin-nel sem bírt, 21-13, 21-15-ös veresége a várttól egy hellyel elmaradva a negyedik helyet jelentette.