Skip Navigation LinksFőoldal : Hírek : 2021. : Aug. 1. Lábtoll-labdázók a XXVIII. Tatai Minimaraton. Tata

Lábtoll-labdázók a XXVIII. Tatai Minimaraton

2021. augusztus 1. Tata

A hagyományoktól eltérõen nem augusztus elsõ szombatján, hanem augusztus elsején, vasárnap 12 órai rajttal rendezték a 38. Tatai Minimaraton és Félmaraton nemzetközi utcai futóversenyt. A futók körében leghangulatosabb versenyként számontartott tatai futás különlegessége az is, hogy a korábbi 37 futásnak mindig volt újszászi résztvevõje. A sorozat most sem szakadt meg, mert Újszász népes, 19 fõs csapattal nevezett, amelyben 11 lábtoll-labdázó volt. A többség már futott Tatán.  A lábtoll-labdázók közül a váltóban induló Diós Letícia és Kis Csenge futott újoncként Tatán. Fehér János 38. alkalommal rajtolt.  Ketten, õ és a tatabányai dr. Répássy György büszkélkedhetnek 38 részvétellel.

A rajt elõtt viharos szél fújt, többször heves zápor zúdult a várokozókra. Sokáig úgy tûnt, hogy esõben kell majd futni. A rajtra azonban elállt az esõ. Kisütött a nap, és párás, fülledt melegben vágtak neki a futók távnak. A létszám a szokásosnál kevesebb volt. 250-en futottak. A legnépszerûbb a minimaraton volt. Az Öreg-tó és Cseke-tó megkerülése után a vár kapujában lévõ célban ért véget a futam.

Az újszászi lábtoll-labdázók jól futottak. A várudvarban tartott eredményhirdetésen sorra szólították õket a dobogóra. A sérülésbõl lábadozó Farkas Lilla a nõk abszolút versenyében másodikként ért célba, a 19-24 évesek korcsoportjában pedig az elsõ helyen végzett. Az órán belüli idõt futó Bakos Dávid abszolút kilencedikként a 15-18 évesek között másodikként állt a dobogón. Fehér János a 70-74 évesek között lett bronzérmes. A Diós Letícia, Kovács Brigitta, Kis Csenge trió az 51-100 év össz életkorú nõi váltók versenyét nyerte.

Az Ironmanre készülõ Tóth Gábor félmaratont futott.

A minimaratonok után az Öreg-tó hûs vizében szokott lazítani az újszászi csapat. Két alkalommal sárkányhajózás is szerepelt a programban. Most is sárkányhajózás és fürdés volt a terv. Az idõjárás nem volt a legkedvezõbb, mert a tó vize elégé hullámos volt. A kormányos segítségével azonban az újszásziak sikeresen leküzdötték a hullámokat. Az elsõ villámlásra és menydörgésre a kormányos a kikötõbe irányította a hajót. Mire a hajót sikerült kiemelni a vízbõl, akkorra leszakadt az ég, és egy órán keresztül ömlött az esõ, mintha dézsából öntötték volna.

Eredmények

Minimaraton (13.5 km)

Férfiak (178): 9. Bakos Dávid 57:38 (2. a 15-18 évesek korcsoportjában), 46. ifj. Fehér János 1:07:34 (5. 40-44 évesek korcsoportjában), 67. Bakos Dániel 1:12:23 (7. a 35-39 évesek korcsoportjában), 121. Almási László 1:25:59 (16. a 40-44 évesek korcsoportjában), 173. Farkas István 1:56:48 (13. az 50-54 évesek korcsoportjában), 175. Fehér János 1:57:29 (3. a 70-74 évesek korcsoportjában).

Nõk (81): 2. Farkas Lilla 1:03:15 (1. a 19-24 évesek korcsoportjában

Váltó (25): 20. Diós Letícia, Kovács Brigitta, Kis Csenge 1:13:15 (1. az 51-100 év össz életkorú nõi váltók között)